OGŁOSZENIA

Strażak- to właśnie on poświęca swoje życie dla Ciebie

straż pożarna, osp, strażacy,

Strażak poświęca swoje życie i ratuje innych w niebezpiecznych sytuacjach. Charakteryzuje go odwaga i bohaterstwo podczas akcji ratunkowych. Jeśli masz strażaka w swojej rodzinie, to możesz mu dzisiaj podziękować za trud i gotowość w każdej sytuacji. To właśnie dzisiaj (4.05) przypada ich święto- Międzynarodowy Dzień Strażaka.

Wszystkie osoby służące w Państwowej Straży Pożarnej (PSP) i Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) ciężko pracują i narażają swoje zdrowie, a nawet życie. Strzeże ich patron- Święty Florian, który wspomaga i dodaje sił w codziennej pracy. Również w tym roku przypada jubileusz 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej jako formacji mundurowej do pożarów, klęsk i wszelkich zagrożeń.

Wczoraj także miały miejsce obchody Dnia Strażaka w miejscowości Banie Mazurskie. Odbył się uroczysty apel przy remizie strażackiej, wręczano ordery za długi staż pracy, a następnie podczas części rozrywkowej czekał ciepły posiłek, muzyka oraz konkursy dla dzieci. Tutaj dowiecie się więcej: https://terazgoldap.pl/obchody-dnia-strazaka-w-baniach-mazurskich/.

Z okazji Dnia Strażaka życzymy pomyślności w wykonywanych zadaniach, tyle samo wyjazdów na akcje i tyle samo bezpiecznych powrotów oraz wytrwałości!