OGŁOSZENIA

Obchody Dnia Strażaka w Baniach Mazurskich

20220503_132240

Dziś w miejscowości Banie Mazurskie odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Strażaka, który wypada na 4 maja. Organizatorem i pomysłodawcą wydarzenia był komendant OSP Banie Mazurskie Karol Szablak oraz proboszcz tutejszej parafii.

Wydarzenie rozpoczęło się uroczysta mszą świętą. Następnie strażacy ubrani w galowe stroje, członkowie OSP oraz uczestnicy uroczyście przeszli do strażackiej remizy. Tam wydarzenie zostało oficjalnie otwarte przez władze gminy i powiatu. W trakcie wręczono ordery za długoletni staż pracy. Wyróżniono kilka osób, w tym jednego weterana- po 40 latach służby.

Poszczególnym jednostkom wręczono również pamiątkowe tablice.

Po części oficjalnej przyszedł czas na część rozrywkową. Gościom i uczestnikom przygotowano ciepłe posiłki oraz napoje, a także konkursy dla dzieci. Nie zabrakło również muzyki oraz miłej i cieplej atmosfery.

Jak udało nam się dowiedzieć organizatorzy liczą na to, że wydarzenie dzięki dużemu zainteresowaniu oraz frekwencji zacznie odbywać się cyklicznie i stanie się coroczną tradycją. Komendant OSP Banie Mazurskie Karol Szablak, pseudonim Tygrys chciałby serdecznie podziękować za tak liczny udział i za miłą atmosferę. Było to pierwsze tego typu wydarzenie a z racji pozytywnego odbioru zapowiedział również, że ma wiele pomysłów na kolejne obchody Dnia Strażaka.

Zapraszamy do oglądnięcia wideo oraz fotorelacji!