OGŁOSZENIA

Zostań strażakiem…..

268245688_3009715349283216_5827398656683458226_n
„15 grudnia 2021 r. udaliśmy się z wizytą do Publicznego Przedszkola Samorządowego w Baniach Mazurskich , do grupy 5-cio latków , w celu zapoznania dzieci z pracą strażaków, wyjaśnieniu, na czym ona polega, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, która nie tylko gasi pożary, ale również jest wzywana do wypadków samochodowych , do usuwania gniazd owadów, powalonych drzew czy innych miejscowych zagrożeń.
 
Strażacy zaprezentowali najmłodszym jak wygląda ubranie osobiste strażaka, ubranie specjalne do uczestnictwa w akcjach ratowniczo -gaśniczych, a także podstawowy sprzęt .
Przedszkolaki poznały zawartość torby medycznej, nauczyły się jak opatrzyć sobie drobną ranę, zobaczyły pokaz pierwszej pomocy wykonany na fantomie i same chętnie ćwiczyły uciski.
 
Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia .Nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon, wiedzą też do kogo się zwracać gdy czują się zagrożone . Same chętnie zadawały pytania,uważnie słuchały i z radością chciały przymierzyć hełm aby choć przez chwilę poczuć się strażakiem.
 
Na koniec spotkania każdy przedszkolak otrzymał dyplom małego strażaka oraz pamiątkowe upominki.
 
Dziękujemy Starostwu Powiatowemu za przekazanie gadżetów odblaskowych promujących bezpieczne zachowanie się na drodze oraz pięknych kolorowanek z obrazkami Powiatu Gołdapskiego.
 
Mamy nadzieję, że dzieciaczki zgromadzoną wiedzę będą mogły wykorzystać w przyszłości pomagając koledze , koleżance lub najbliższym.
 
Dzięki praktycznym działaniom i takim spotkaniom najmłodsi nabierają wprawy i przełamują strach, a to właśnie tu w przedszkolu rodzą się mali bohaterowie….”
-OSP SURMINY