OGŁOSZENIA

Znęcali się nad rodzicami i partnerką. Policjanci wydali zakaz zbliżania się

Nie ma przyzwolenia na przemoc domową! Gołdapscy policjanci korzystają z narzędzia prawnego i wydają nakazy opuszczenia mieszkania i zakazy zbliżania się wobec sprawców przemocy.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi w ostatnich dniach dwukrotnie wdrożyli procedurę nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania oraz zakaz zbliżania się do osoby doznającej przemocy i zakaz kontaktowania się z tą osobą.

W miniony poniedziałek (12.02.2024r.) oraz w środę (14.02.2024r.) mundurowi interweniowali w rodzinach, gdzie zgłoszono przejawy przemocy. W obu przypadkach policjanci potwierdzili ten fakt  a wskazani  sprawcy zostali  zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. 

W pierwszym przypadku 35-letni agresor  wyzywał słowami wulgarnymi oraz popychał i szarpał za odzież wierzchnią swoją życiową partnerkę. Podczas kolejnej interwencji, 37-letni syn stosował przemoc psychiczną oraz groźby pozbawienia życia w stosunku do starszych rodziców. W trakcie przeprowadzonych interwencji funkcjonariusze sporządzili niebieskie karty.

Następnie dzielnicowi pracujący nad tymi sprawami nawiązali ponownie kontakt z osobami pokrzywdzonymi, które obawiały się powrotu agresorów do domu. W związku z realnym zagrożeniem ofiar, funkcjonariusze zdecydowali o wydaniu wobec oby zatrzymanych nakazów natychmiastowego opuszczenia miejsca zamieszkania i zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi.

Pamiętajmy, że bierność i obojętność to również przyzwolenie na przemoc! Sprawcy znęcania się muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Jesteś świadkiem przemocy? Reaguj!

Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie: 800 120 002 – numer bezpłatny, czynny całą dobę lub telefon alarmowy 112.

PK Serwis 2023
Ubezpieczenia
Rol-Masz
Fotowoltaika