OGŁOSZENIA

Znęcał się nad żoną. Został zatrzymany

Policja, kogut, samochód, auto

​Gołdapscy policjanci wezwani do interwencji domowej wydali wobec 43-latka nakaz natychmiastowego opuszczenia lokalu, zajmowanego wspólnie z rodziną oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego otoczenia. Agresor został zatrzymany, grozi mu kara do 5 lat więzienia.

W miniony weekend gołdapscy policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze w jednym z mieszkań w Gołdapi.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 43-letni mężczyzna od dłuższego czasu nadużywa alkoholu, a będąc pod jego wpływem wszczyna awantury, niszczy wyposażenie mieszkania, a także poniża, wyzywa i szarpie swoją żonę.

Bez znaczenia był dla niego fakt, że w mieszkaniu przebywało ich kilkuletnie dziecko.

Mundurowi wdrożyli procedurę Niebieskiej Karty, a wobec mężczyzny wydali nakaz natychmiastowego opuszczeniu lokalu zajmowanego wspólnie z rodziną oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego otoczenia.

Za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Gołdapscy policjanci od początku obowiązywania ustawy antyprzemocowej wydali nakazy opuszczenia lokalu mieszkalnego i zakaz zbliżania się do jego otoczenia 12 sprawcom przemocy domowej.

Funkcjonariusze apelują, aby osoby dotknięte przemocą nie wstydziły się mówić o swojej sytuacji, ponieważ żadne zachowanie nie tłumaczy sprawcy.