OGŁOSZENIA

Znęcał się nad rodzicami- dostał zakaz zbliżania się i nakaz opuszczenia mieszkania

piekna góra, stok, policja, koronawirus, obostrzenia (5)

Gołdapscy policjanci interweniowali w rodzinie, gdzie dochodziło do przemocy wobec rodziców. 36-letni agresor wyzywał, poniżał, szarpał, a nawet groził śmiercią matce i ojcu. Sprawca przemocy został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia funkcjonariusze wydali nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do osób pokrzywdzonych.

We wtorek (13.12.2022r.) po godz. 21:00 oficer dyżurny gołdapskiej komendy został poinformowany o awanturze domowej w jednym z mieszkań na terenie miasta.

Policjanci niezwłocznie pojechali pod wskazany adres. Na miejscu okazało się, że 36-letni mężczyzna, będąc pod działaniem alkoholu wszczął awanturę. Ponadto agresor wyzywał, poniżał i obrażał rodziców w podeszłym wieku.

Policjanci ustalili, że przejawy przemocy domowej trwają tam od dłuższego czasu. Pokrzywdzeni nie mając spokoju, postanowili powiadomić mundurowych w celu uzyskania pomocy.

Funkcjonariusze ustalili, że syn miał też stosować przemoc fizyczną w stosunku do rodziców oraz grozić im pozbawieniem życia. Interweniujący policjanci zatrzymali 36-latka, który trafił do policyjnej celi. Na miejscu została wdrożona procedura Niebieskiej Karty, aby monitorować sytuację w tej rodzinie.

Policjanci następnego dnia wydali wobec mężczyzny nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do jego bezpośredniego otoczenia. Pokrzywdzeni zdecydowali się także na złożenie w tej sprawie zawiadomienia o przestępstwie.

Pamiętajmy, że bierność i obojętność to również przyzwolenie na przemoc! Sprawcy znęcania się muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Jesteś świadkiem przemocy? Reaguj!

Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie: 800 120 002 – numer bezpłatny, czynny całą dobę.