OGŁOSZENIA

Znęcał się nad matką, groził, wyzywał i używał przemocy fizycznej

Nakaz opuszczenia mieszkania, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej  oraz obowiązek stawiania się w wyznaczonym czasie w jednostce Policji.  Takie środki wyznaczył  prokurator  po interwencji policjantów związanej z przemocą w rodzinie.

W sobotę 11 marca br. policjanci  interweniowali w jednej  z miejscowości na terenie powiatu gołdapskiego. Informację o potrzebie udzielenia pomocy oraz pilnej  interwencji oficer dyżurny otrzymał  od samej pokrzywdzonej. Kobieta obawiała się agresywnego zachowania  własnego syna. Mieszkający z nią 32-latek groził, wyzywał i używał przemocy fizycznej.

Ponadto niejednokrotnie kobieta była wyganiana z własnego mieszkania. Jak ustalili funkcjonariusze domowy  agresor był już wcześniej karany za przestępstwo  znęcania się. Nietrzeźwy awanturnik został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu  znęcania się nad matką. Następnie  prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci nakazu opuszczenia mieszkania, zakaz zbliżania się do matki, a także sprawca został objęty policyjnym dozorem.