OGŁOSZENIA

Znamy pierwszych kandydatów na Burmistrza Gołdapi!

Już za kilka miesięcy pójdziemy do lokali wyborczych, aby w wyborach samorządowych wybrać przedstawicieli do władz lokalnych.

Z pewnością jesteście ciekawi, kto podejmie wyzwanie i wystartuje jako kandydat na Burmistrza.

Znamy już dwóch kandydatów.

Pierwszą jest Pani Wioletta Anuszkiewicz, pracująca w Starostwie Powiatowym w Gołdapi, przez 11 lat kierująca wydziałem Promocji i Rozwoju, a obecnie główna specjalistka do spraw organizacji pozarządowych. Od 15 lat działająca również w organizacjach pozarządowych funkcjonujących na terenie powiatu gołdapskiego m.in. w Stowarzyszeniu Gołdapski Fundusz Lokalny, gdzie zajmuje się pozyskiwaniem środków zewnętrznych, edukacją i programami grantowymi.

Jest również radną Rady Miejskiej w Gołdapi od 2014 roku. Przez dwie kadencje przewodniczy komisji oświaty, kultury, kultury fizycznej i turystyki.

Jak sama mówi:

” Jestem radną niezależną i uważnie patrzę władzy/burmistrzowi na ręce, z wieloma działaniami podejmowanymi przez obecnego burmistrza nie zgadzam się i uważam, że istnieją inne, lepsze rozwiązania problemów i potrzeb mieszkańców naszej gminy.”

Kolejnym kandydatem jest z pewnością wszystkim dobrze znany Pan Piotr Bartoszuk, obecnie dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi. Funkcję tą pełni nieprzerwanie od 2018 roku.

Dzięki jego wiedzy i zaangażowaniu ZSZ w minionych latach przeszedł naprawdę dużą transformację i rozwinął się na tyle, by z roku na rok przyciągać jeszcze więcej młodych ludzi.

Przy okazji wywiadu z innym portalem, Pan Piotr potwierdził oficjalnie krążące informacje o swojej kandydaturze.

” To tak – potwierdzam te plotki. Spróbuję swoich sił w nadchodzących wyborach samorządowych i stanę w szranki z innymi kandydatami na funkcję burmistrza Gołdapi.

Co myślicie o tej dwójce kandydatów? Dajcie znać w komentarzach!