Zmiany w obostrzeniach: Otwarte sklepy w galeriach, zniesione godziny dla seniorów

Zmiany w obostrzeniach: Otwarte sklepy w galeriach, zniesione godziny dla seniorów źródło zdjęcia: fot. pexels

Od poniedziałku, 1 lutego sklepy w galeriach handlowych są otwarte, nie ma już godzin dla seniorów. W placówkach handlowych nadal obowiązuje limit osób, wymóg noszenia maseczek i zachowania dystansu w placówkach handlowych.

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał w czwartek, że większość z dotychczasowych obostrzeń zostanie przedłużona do 14 lutego. Wyjątkiem będzie ponowne otwarcie sklepów w galeriach i centrach handlowych i otworzenie instytucji kultury – muzeów i galerii sztuki. Poinformował również o zniesieniu godzin dla seniorów.

Zgodnie ze zmienionym rozporządzeniem ws. ograniczeń, nakazów i zakazów w zw. z epidemią, od 1 lutego w galeriach mogą być otwarte wszystkie sklepy przy zachowaniu wytycznych sanitarnych.

Sklepy z obostrzeniami

W palcówkach handlowych nadal obowiązują limity: jedna osoba na 10 m kw. w sklepach do 100 m kw. lub jedna osoba na 15 m kw. w sklepach powyżej 100 m kw. Obowiązuje też wymóg noszenia maseczek. Sklepy mają obowiązek udostępnić klientom rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji rąk.

Nie obowiązują od 1 lutego godziny dla seniorów.

W centrach handlowych wciąż nie działają place zabaw i siłownie, a restauracje i kawiarnie mogą wydawać jedzenie tylko na wynos i na dowóz.

Do 14 lutego zawieszona jest wciąż działalność basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness.

Źródło: RMF24

Komentarze    Brak komentarzy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.