Zmarł były komendant Komendy Powiatowej – Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi

Zmarł były komendant Komendy Powiatowej – Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi źródło zdjęcia:

 Dniu 23 listopada 2019 roku zmarł w wieku 56 lat bryg. w stanie spoczynku Krzysztof Giedrojć, były wieloletni Komendant Powiatowy PSP w Gołdapi.

Msza Święta odprawiona zostanie we wtorek 26 listopada 2019 roku o godzinie 12.00 w Kaplicy Cmentarnej przy Cmentarzu Komunalnym w Gołdapi ul. Zadumy 13, po czym nastąpi odprowadzenie Zamarłego na miejsce wiecznego spoczynku.

„bryg. Krzysztof Giedrojć służbę w straży pożarnej rozpoczął 1 września 1983 roku jako kadet Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu. Opuszczając mury szkoły w 1985 roku z dniem 1 sierpnia tego samego roku został skierowany do służby w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnej w Gołdapi na stanowisko d-cy plutonu. W roku 1987 awansowany na stanowisko instruktora, a w 1992 na stanowisko zastępcy dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP w Gołdapi. W 1997 roku, po ukończeniu studiów inżynierskich w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie został powołany na stanowisko zastępcy komendanta rejonowego PSP w Olecku. Następnie w 1998 roku objął stanowisko komendanta powiatowego PSP w Olecku. W kolejnych latach podnosił swoje kwalifikacje kończąc studia magisterskie oraz podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. W roku 2002 utworzony został powiat gołdapski i to właśnie Krzysztofowi Giedrojciowi powierzono misję utworzenia struktur do dziś istniejącej Komendy Powiatowej PSP w Gołdapi, powołując go 18 lutego 2002 roku na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Gołdapi. Przez ponad 15 lat kierowania naszą komendą, Komendant Giedrojć przyczynił się do sukcesywnego podnoszenia prestiżu formacji na terenie powiatu gołdapskiego. Jednym z największych osiągnięć Komendanta Giedrojcia było doprowadzenie do wybudowania nowej wielofunkcyjnej strażnicy – wizytówki miasta i strażaków. Dzięki jego zaangażowaniu powstała Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego „Gołdap”, która przez ostatnie lata stała się rozpoznawalna na terenie całego kraju.

bryg. Krzysztof Giedrojć wyróżniony był wiele razy medalami i odznaczeniami resortowymi w tym: Srebrnym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, Srebrnym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju, Złotą Odznaką” Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” oraz Dyplomem Komendanta Głównego za szczególne osiągnięcia w służbie.

30 listopada 2017 roku przeszedł na zaopatrzenie emerytalne.”

 

Źródło: strazgoldap.pl/krzysztof-giedrojc-odszedl-na-wieczna-sluzbe/

Komentarze    Brak komentarzy