OGŁOSZENIA

Zjednoczona społeczność niesie pomoc dla Maćka!

Ostatnie dni to okres, w którym na ustach wielu ludzi krąży historia Maćka – 14-letniego chłopca z Bań Mazurskich. Jego życie nabrało niezwykle trudnego wymiaru, kiedy zdiagnozowano u niego rzadką i agresywną odmianę raka mózgu – glejaka. Choroba, która postawiła go i jego bliskich przed wieloma wyzwaniami, nie tylko zdrowotnymi, ale także finansowymi i społecznymi.

Społeczność postanowiła działać lokalnie, organizując charytatywny kiermasz na rzecz Maćka. W najbliższą sobotę o godzinie 10:00 przy zakładzie fryzjerskim Agnieszki Pluty w Baniach Mazurskich, członkowie facebookowej grupy Mieszkańcy Bań Mazurskich i Przyjaciele – Ludzie o Wielkich Sercach Pomagają będą na Was czekać! Zorganizowany przez nich kiermasz będzie pełen przepysznych domowych wypieków, przetworów i garmażerii, a cały dochód z niego zostanie przekazany na rzecz zbiórki dla Maćka https://www.siepomaga.pl/maciek-perzylo

Pomimo początkowych trudności z organizacją wydarzenia na większą skalę, ludzie o dobrych sercach nie zawiedli. Pani Agnieszka zaoferowała swoją posesję jako miejsce dla kiermaszu, gdy Gmina odmówiła zorganizowania zbiórki na jednym ze swoich wydarzeń.

Choć później Gmina zmieniła zdanie i wyraziła zgodę na zorganizowanie kiermaszu w ramach większego wydarzenia, organizatorzy postanowili nie zmieniać miejsca, ponieważ wszystko zostało przygotowane już pod obecny adres, plakaty, ulotki, ogłoszenia itp. 

Odmowa zmiany miejsca kiermaszu spotkała się z oburzeniem władz i zarzutami jakoby organizatorzy robili to specjalnie, nie jest to jednak prawdą. 

Cieszymy się, że społeczność Bań Mazurskich oraz ludzie o wielkich sercach z całego kraju stanęli na wysokości zadania. W sieci pojawiła się również zbiórka, której celem jest pomoc w pokryciu kosztów związanych z leczeniem Maćka. Inicjatywa ta, dzięki wsparciu akcji przez Filipa Chajzera, szybko zyskała na popularności i zapełniła się kwotą przekraczającą pierwotny cel. Niemniej jednak, walka z chorobą jest długotrwała i kosztowna, więc każdy dalszy wkład jest cenny. https://www.siepomaga.pl/maciek-perzylo

Historia Maćka to historia trudności, walki i jednocześnie wielkiej wspólnoty ludzi, którzy nie pozostają obojętni na cierpienie innych. Choroba, którą przeżywa, przypomina nam o wartości współczucia, solidarności i gotowości do pomocy.

Zapraszamy Was już dziś bardzo serdecznie do udziału w kiermaszu, pamiętajcie warto pomagać, dobro wraca!

PK Serwis 2023
Fotowoltaika
Ubezpieczenia
Rol-Masz