Zima wraca. IMGW: Będzie śnieg, ślisko, może być też jeszcze bardzo mroźno

Zima wraca. IMGW: Będzie śnieg, ślisko, może być też jeszcze bardzo mroźno źródło zdjęcia:

IMGW opublikował prognozę pogody na najbliższe dni, w której daje też wskazówki co do tego, czego możemy się spodziewać do końca stycznia. Wraca zimowa aura, choć, przynajmniej na razie, nie powinno być tak zimno, jak podczas niedawnego frontu ze wschodu.

W ciągu ostatniego tygodnia różnice w skrajnych temperaturach były ogromne. Jak przypomina Instytut, kilka dni temu mróz sięgał -27 stopni Celsjusza, a w piątek można było doświadczyć nawet 14 stopni powyżej zera. „Jest to różnica ok. 40 stopni w skali tygodnia na terenie Polski” – piszą eksperci. 

 

IMGW: do lutego wraca zima i śnieg

W najbliższych dniach pogoda się zmieni. Jak podaje IMGW, do końca miesiąca czeka nas zima, choć raczej łagodna. Towarzyszyć jej za to będą intensywne opady śniegu. Zmianę aury przyniesie front, który od soboty nadciąga nad Polskę od zachodu. Najpierw na zachodnich krańcach kraju w sobotę należy się spodziewać deszczu, a potem deszczu ze śniegiem i mocnych opadów śniegu. 

„Z pewnością uwagę trzeba zwrócić na drogach – tak więc jeźdźmy rozważnie. Przy takich opadach, śnieg może stać się na tyle mokry, że operatorzy sieci energetycznych mogą mieć ręce pełne roboty” – ostrzegają meteorolodzy. 

Od poniedziałku zrobi się bardziej zimowo. Jak podają meteorolodzy, „na cały tydzień modele IMGW-PIB prognozują opady śniegu od kilkunastu do kilkudziesięciu centymetrów”. „Mamy kalendarzową zimę. Bestia to raczej po prostu zimowy bałwan, które będzie można już tworzyć od niedzieli. Będzie śnieg, ślisko, może być też jeszcze bardzo mroźno” – podsumowują swój komunikat eksperci. 

Źródło: gazetapolska

Komentarze    Brak komentarzy