OGŁOSZENIA

Zieloni Bohaterowie: Eksplozja energii na XXII Zielonych Dniach w Gołdapi 2024

W czasie XXII edycji Zielonych Dni w Gołdapi mieszkańcy miasta i okolic mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowych działaniach promujących ekologię i aktywny udział w społeczności lokalnej. Wśród licznych inicjatyw wyróżniła się EkoDrużyna Gołdap, której zaangażowanie i działania zasługują na uznanie.

W ramach współpracy z leśnikami z Nadleśnictwa Gołdap, EkoDrużyna posadziła naturalne statuetki – trzy dęby, symbolizujące wieloletnie ekodziałania oraz 60-lecie istnienia szkoły. Te symboliczne gesty nie tylko upiększyły teren szkolny, ale także stanowią trwałą pamiątkę poświęconą historii i przyrodzie miasta.

Ponadto, dzięki współpracy z prywatnymi posesjami i instytucjami partnerskimi, udało się zazielenić miasto poprzez posadzenie 30 młodych świerków.

Ta inicjatywa ma nie tylko estetyczny, ale również ekologiczny wymiar, przyczyniając się do poprawy jakości powietrza i przestrzeni miejskiej.

W ramach bogatego programu Zielonych Dni odbyły się także liczne spotkania i warsztaty, prowadzone przez lokalnych ekspertów i pasjonatów, m.in. zajęcia z tworzenia gipsowych dzieł sztuki przyrody z Panią Magdaleną Sidor, czy też rozśpiewane przerwy oraz konkurs „Mam Talent” z udziałem Pani Basi Nierwińskiej.

Zielone Dni w Gołdapi to nie tylko okazja do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, ale również doskonała okazja do integracji społeczności lokalnej i promocji ekologicznych wartości.

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców i wsparciu lokalnych instytucji, Gołdap staje się coraz bardziej przyjaznym i ekologicznym miejscem do życia.

Wszystkie te działania pokazują, że Gołdap to nie tylko miasto, ale przede wszystkim społeczność, która aktywnie dba o swoje otoczenie i wspólną przyszłość.