OGŁOSZENIA

Zespół gołdapskiej „trójki” wystąpił w Finale Polski w Katowicach

W dniach 27-30 czerwca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbył się Jubileuszowy 30. Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2024.

W tym elitarnym gronie najlepszych młodych zespołów znalazła się drużyna siatkarska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Największy siatkarski turniej w Europie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród dzieci. O awans do katowickiej finału walczyło 52991 młodych adeptów siatkówki we wszystkich zakamarkach Polski w ogólnopolskich, wieloetapowych eliminacjach.

Bilet otrzymywały trzy najlepsze drużyny z 16 województw. Do Międzynarodowego Centrum Kongresowego zjechało najlepszych 1536 zawodników i zawodniczek (384 drużyn), w czterech kategoriach – „singlach”, „dwójkach”, „trójkach” i „czwórkach” wśród dziewcząt i chłopców, które rozegrały 1504 spotkań. Zgodnie z regulaminem turnieju mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów do 15 punktów. Poziom turnieju finałowego był niezwykle wysoki.

W katowickim finale po bardzo udanym sezonie i po zdumiewającym awansie wystąpił zespół „czwórek” Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi w składzie: Jan Urbanowicz, Dawid Jaźwiński, Nikodem Juklewicz, Tymoteusz Kołodziej, Juliusz Buraczewski i Radosław Rzędzian.

Po trzydniowej niezwykle zaciętej rywalizacji gołdapski zespół zakończył zmagania na 30 miejscu w Polsce. Chłopcy toczyli wyrównane pojedynki z drużynami z Rzeszowa, Lęborka, Tomaszowa Mazowieckiego, Świdnika, Grudziądza czy Wrocławia. Sukcesem dla chłopców był sam udział w Wielkim Finale Polski Kinder Joy of moving i możliwość przeżycia niesamowitej przygody siatkarskiej w oddalonych Katowicach.

A to zasługa nie tylko zawodników, trenera, czy rodziców, a i tych którzy bardzo wsparli nasz wyjazd do Katowic finansowo: Marek Słowikowski (Zakład Ogólnobudowlany), Zdzisław Galiński (Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej), Konrad Kazaniecki, Krzysztof Kazaniecki, Tomasz Brzeziński (Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych), Mariusz Szczepański, Karolina i Karol Urbanowicz, Marzena i Wojciech Potepa, Paweł Pawlukanis (PALWOD), Jacek Bogdan, Maria Dąbrowska, Monika Balcewicz, Agata Kuleczka, Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej i Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3 oraz Ci co przygotowali i zakupili słodkości na kiermaszu w szkole. Wielkie dzięki za wsparcie.

Chłopcy podczas pobytu na Śląsku zwiedzili miasto Katowice oraz Park Wodny „Aquadrom” w Rudzie Śląskiej. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym można było odwiedzić wyjątkowe miejsce – Volley Bajkę, gdzie można było podziwiać niezwykłe zbiory siatkówki polskiej i światowej.

Szkoła Podstawowa nr 3