OGŁOSZENIA

Zdrowa żywność wprost od rolnika!

Projekt bez tytułu (5)

Od kilku dni rolnicy mogą sprzedawać swoje produkty na placu przy Urzędzie Gminy w Baniach Mazurskich bez uprzedniego uiszczania opłaty targowej. Wszystko to za sprawą uchwały, jaką jeszcze w maju br. podjęła miejscowa Rada.

Niedawno weszła w życie UCHWAŁA NR XXXII /228/2022 RADY GMINY BANIE MAZURSKIE z dnia 27 maja 2022 r. w sprawie wyznaczenia miejsca do prowadzenia handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników oraz uchwalenia regulaminu prowadzenia handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników na wyznaczonym miejscu. 

Oznacza to, iż rolnicy zainteresowani sprzedażą swoich produktów, mogą całkowicie bezpłatnie wykorzystać do tego teren placu przy skrzyżowaniu ulic Konopnickiej i Sportowej. Co istotne, z takiej możliwości można skorzystać w każdy piątek i sobotę, z wyłączeniem pozostałych dni tygodnia. Wspomniana sprzedaż nie wymaga również zgłoszenia do tut. Urzędu. 

Jeśli więc chcielibyście wesprzeć lokalnych rolników, a przy okazji zakupić zdrowe i świeże produkty- macie taką możliwość w każdy piątek oraz sobotę  w godzinach 06-18.