OGŁOSZENIA

Zawsze życzliwi ludziom, roślinom i zwierzętom – Ekodrużyna Gołdap informuje

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Powstał on w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych pod nazwą World Hello Day. W Polsce święto obchodzone jest jako Światowy Dzień Życzliwości. Życzliwość to inaczej przyjazne usposobienie, przychylność (wobec siebie i innych), uprzejmość…

Aby włączyć się w obchody święta, wystarczy się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie. To apel przeciwko smutnej i szarej rzeczywistości.

Każdego roku podczas Zielonych Dni w Gołdapi wręczane są medale uśmiechu właśnie życzliwym i serdecznym. Kto zdobędzie order w 2023 roku? 

Wizyta wspaniałej członkini gołdapskiej ekodrużyny – pani Beaty Omilianowicz. Życzliwość, otwartość, radość i bezinteresowne działanie eko to cechy, które charakteryzują tę pełną pasji gołdapiankę. Pani Beata przyjęła nasze zaproszenie i poprowadzi też warsztaty podczas XXI Zielonych Dni w Gołdapi 2023.

Wspólnie z pedagogiem szkolnym panią Aliną Pałys i własnoręcznie wykonanymi kartkami odwiedziliśmy  Środowiskowy Dom Samopomocy Słoneczny Dom w Gołdapi.

To wieloletnie już działanie pełne życzliwości i pamięci o sąsiadach.

Jesteśmy życzliwi również dla natury. Realizujemy projekt „Kosmos”, który też nas uczy życzliwości do naszej planety. Rozpoczęliśmy  działanie pt. „Zimowa Ptasia Stołówka przy SP nr 2 w Gołdapi ”. Pomogła nam w tym gruntownie usystematyzowana wiedza, którą zdobyliśmy podczas warsztatów ceramicznych pt. Ptaki.

Dziękujemy pani Gabrieli Mądzik z gołdapskiego centrum zabaw Trele Morele za spotkanie. Pani Gabrysia poprowadzi również  warsztaty podczas XXI Zielonych Dni w Gołdapi 2023.

Każdego dnia bądźmy życzliwi i nauczmy życzliwości swoich najbliższych.

 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi

Eko-pal
Proniek
Sauna
Rostek, Rawinis
Beauty Space
Rol-Masz
PK Serwis 2023
Ubezpieczenia