OGŁOSZENIA

Zawsze spada na cztery łapy!

7
Wczoraj(17 lutego) Biblioteka Publiczna w Gołdapi oraz Filia w Grabowie zorganizowały spotkania poświęcone obchodom Światowego Dnia Kota.
 
W obu miejscach towarzyszyła temu wydarzeniu wystawa publikacji oraz kotów (figurek i maskotek).
 
Do biblioteki na spotkanie przybyli uczniowie klasy IB ze Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wraz z wychowawcą panią Barbarą Hornostaj, a gośćmi specjalnymi były pani Małgorzata Waśkiewicz- Karpińska z przychodni weterynaryjnej. Ara- Vet oraz pani Żaneta Brodowska z kotką Kalą.
 
Wszystkich przybyłych na spotkanie przywitała pani Agnieszka Dziobkowska dyrektor Biblioteki Publicznej w Gołdapi.
 

Pani Małgorzata opowiedziała dzieciom szczegółowo o pielęgnacji i chorobach, jakie kotom towarzyszą. Dzieci miały możliwość zaobserwowania jak prawidłowo i jakimi narzędziami pielęgnuje się koty np. obcina się pazury.

Panie zademonstrowały na kotce jak prawidłowo należy czesać pupila. Dzieci z dużym zainteresowanie słuchały oraz zadawały mnóstwo pytań, największą radością było pogłaskanie kotka.

Na koniec spotkania pani weterynarz rozdała dzieciom w prezencie adresówki dla pupili. Dzieci wraz z wychowawczynią zrobiły niespodziankę przynosząc smakołyki dla kotów w prezencie. Na koniec zrobiono wspólne zdjęcie.

Spotkanie w Fili w Grabowie odbyło się 16 lutego poświęcone było również kotom. Dzieci zapoznały się z historią święta, dowiedziały się o potrzebie niesienia pomocy kotom bezdomnym, ciekawostkach z życia kotów, wysłuchały opowieści „Dlaczego kot spada zawsze na cztery łapy” i wykonały kocie maski.

Spotkanie zakończyło się zabawą na świeżym powietrzu w kotka i myszkę.

Każdy, kto w tym dniu odwiedził wypożyczalnie otrzymał zakładkę do książki– kota.