OGŁOSZENIA

Zatrzymany jeden nietrzeźwy kierujący oraz 18 wykroczeń za przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

Policja, kogut, samochód, auto

W miniony piątek 8 kwietnia br. policjanci z drogówki prowadzili działania „Prędkość”.

W trakcie akcji zatrzymali do kontroli 18 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Niechlubnym rekordzistą został 27- letni mieszkaniec Gołdapi, który w niedzielę we Wronkach Wielkich na ograniczeniu prędkości do 60 km/h jechał z prędkością 112 km/h. Za popełnienie tego wykroczenia został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł a na jego konto trafiło 10 pkt. karnych.

Z kolei w sobotę 9 kwietnia b.r. kilka minut po godzinie 13.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi otrzymał zgłoszenie o jadącym w kierunku miejscowości Botkuny nietrzeźwym kierującym. Zgłaszający przez cały czas jechał za podejrzanym pojazdem i następnie wskazał funkcjonariuszom miejsce, gdzie zatrzymał się kierujący. Mundurowi szybko zatrzymali go w jego domu a po wykonaniu niezbędnych badań okazało się, że kierował on pojazdem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W konsekwencji swojego nieodpowiedniego zachowania
65- latek spędził noc w policyjnym areszcie.

Następnego dnia po wytrzeźwieniu przyznał się do postawionego zarzutu kierowania pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości.

Za to przestępstwo grozi mu kara nawet 2 lata pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.