OGŁOSZENIA

Zatrzymał pijanego motorowerzystę, który jak się okazało miał 2 promile alkoholu we krwi

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem na drogach. Pomimo wielu apeli oraz akcji i działań prewencyjnych, niektórzy kierowcy nadal  lekceważą obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

Wczoraj (20.08.2023r.) kilkanaście minut po godz. 09:00 policjanci podczas patrolu w Baniach Mazurskich zauważyli kierującego busem. Jego bardzo niepewny tor jazdy zwrócił uwagę funkcjonariuszy. Mundurowi postanowili skontrolować stan trzeźwości prowadzącego auto. W trakcie badania okazało się, że nieodpowiedzialny 55-latek zdecydował się na jazdę mając blisko promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a o jego dalszym  losie zdecyduje sąd.

Tego samego dnia, kilka minut przed godziną 20:00 zgłaszający poinformował oficera dyżurnego gołdapskiej komendy o zatrzymaniu nietrzeźwego kierującego motorowerem. Z relacji bezpośredniego świadka zdarzenia wynikało, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Dubeninki zatrzymał on nieodpowiedzialnego kierowcę.

Odpowiedzialny zgłaszający zabrał sprawcy kluczyki i uniemożliwił dalszą podróż. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol Policji. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie stanu trzeźwości mężczyzny, które wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie.

47-latek trafił do policyjnego aresztu do wyjaśnienia sprawy. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut przestępstwa kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym za ten czyn grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy. Dzięki takiej odważnej postawie obywatelskiej zgłaszającego nie doszło do tragedii na drodze.