OGŁOSZENIA

Zamień baterie na owoce!

Ruszamy z najbardziej owocowo- recyklingową akcją w Polsce. Oczywiście chodzi o #RecyklingDajeOwoce. Spotkacie nas w całym kraju, bo będziemy rozdawać pyszne i zdrowe owoce za zużyte bateryjki.

Solidnym partnerem, który pomaga nam w tej akcji od lat jest
Europejska Platforma Recyklingu.
Dziękujemy.


Koordynatorem i pomysłodawcą akcji jest ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski
Lokalnym koordynatorem akcji jest Alina Oleszczuk. Szczegóły akcji na www.cycling-recycling.eu.


Jeżeli szukasz ekologii i witamin to ta akcja jest właśnie dla Ciebie.
Dołącz do nauki i eko zabawy!

Zapraszamy, już teraz puste pudła przygotowane, przez dorosłych z Eko drużyny Gołdap już czekają..


Owocowo- recyklingowo- sportowa akcja ma też swój akcent 16 października 2023 o godzinie 8.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi .
Zajdź do naszej siedziby, przekonasz się jak działamy.

Zasady akcji w Gołdapi są takie same jak w latach ubiegłych

  • Liderów ekogrup, ekoinstytucji, ekostowarzyszeń, ekofundacji, ekofirm, ekoklas, ekorodzin itp… zapraszamy po odbiór pudeł do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi (sala nr 20 – koordynatorka Alina Oleszczuk)
  • Każdy lider drużyny po dostarczeniu zapełnionego przez swój ekozespół bateriami pudła otrzyma owocową niespodziankę, którą dostarczy swojemu zespołowi
  • Zapełnione pudła można przynieść do końca października 2023
  • Zużyty duży i drobny sprzęt elektryczny i elektroniczny nadal zbieramy i zostawiamy na zewnątrz szkoły w punkcie zbierania „ Elektrośmieciuszku”

Warto to wiedzieć!
Zużyte baterie i akumulatory stanowią źródło cennych surowców wtórnych. Ich właściwa zbiórka pozwala nie tylko unieszkodliwić toksyczne metale ciężkie, ale także odzyskać część surowców oraz zaoszczędzić energię potrzebną do wydobycia pierwiastków, niezbędnych między innymi do produkcji nowych baterii
.