OGŁOSZENIA

Zamarznięte drzwi w samochodzie? Możesz tego uniknąć!

Projekt bez tytułu - 2022-11-22T132148.758

Zima pokazała już w tym roku swe piękno, ale i ogromną siłę. W kilka godzin sparaliżowała funkcjonowanie setek miejscowości w Polsce, unieruchamiając przy tym dziesiątki tysięcy aut. Praktycznie każdy kierowca miał okazję odczuć jej potęgę. Zamarznięte drzwi, rozładowane akumulatory, zablokowane filtry paliwa.

Kiedy temperatura zaczyna zbliżać się do granicy 0°C, należy być przygotowanym na to, że któregoś poranka może nie udać nam się wejść do auta. 

Wobraź sobie, że pewnego zimowego dnia musisz szybko wyruszyć w drogę, ale zamarznięte drzwi w aucie nie reagują na Twoje ciche „no dalej!”. W tej sytuacji nerwy są najgorszym doradcą i z pewnością niczego nie przyspieszą. Przede wszystkim pamiętaj, aby nie pociągać za klamkę z całej siły. 

Choć na pierwszy rzut oka nic na to nie wskazuje, to uszczelki są bardzo cennym elementem wyposażenia samochodu. Jeżeli ulegną one zużyciu lub uszkodzeniu – np. podczas siłowej próby otworzenia samochodu, musimy przygotować się na ich wymianę. Koszt takiej usługi to nawet kilkaset złotych za sztukę, w zależności od modelu auta.

Jednak odmrażanie drzwi czy wymiana uszkodzonych uszczelek w samochodzie mogą pozostać w sferze sennych koszmarów, jeżeli odpowiednio przygotujemy się do przymrozków.

Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie sprejów, które zazwyczaj produkowane są na bazie silikonu. Po oczyszczeniu uszczelek wystarczy spryskać je preparatem, a następnie przetrzeć suchą szmatką.

Sprej możecie kupić w Sklepie Papiernia, przy ul. Plac Zwycięstwa 16.  Ale nie tylko! Znajdziecie tam również wiele akcesoriów, które ułatwią wam dbanie o samochód podczas zimy ( m.in.: skrobaczki czy płyn zimowy do spryskiwaczy). 

A jeśli chcecie mieć pewność, że akumulator nie zawiedzie was tej zimy- przy wykonaniu przeglądu na Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów Krzysztof Rawinis, ul. Wojska Polskiego 15A  za darmo sprawdzicie stan waszego akumulatora.