Zakończenie wakacji w Gołdapi

Zakończenie wakacji w Gołdapi źródło zdjęcia:

Kończące się wakacje pożegnamy w Gołdapi muzycznie i w klimacie dobrego zdrowia
W sobotę (29 sierpnia br.) w parku miejskim od godziny 16:00 odbywać się będą występy uczestników Festiwalu Piosenki i Tańca Online Gołdap '2020.

Następnie o godzinie 18:00 zagra gołdapski rockowy zespół Toguslav Brandt.
Koncerty poprzedzi spotkanie związane z profilaktyką raka piersi. Oprócz wykładu, który rozpocznie się o godzinie 15:00, będzie możliwe nauczenie się samobadania na specjalnych fantomach. Spotkanie poprowadzą uczestniczki OnkoRejsu 2020 i gołdapskie Amazonki.

OnkoRejs Granicami Polski jest ogólnopolskim marszem na rzecz chorych onkologicznie oraz wspierających ich osób zdrowych. Projekt polega na przygotowaniu i organizacji 7-dniowego marszu, który obejmuje piesze trasy wzdłuż granic Polski, każda ponad 100-km. Na trasy wyjdą grupy od 5 do 10 osób, którymi opiekować się będą koordynatorzy regionalni – wolontariusze, którzy są osobami onkologicznymi lub ich bliskimi. Celem marszu jest aktywizacja osób, które dotknęła choroba nowotworowa, a także ich bliskich.

30 sierpnia:

Dom Kultury w Gołdapi zaprasza na kolejne show Teatru Ognia Flash Zone
30 sierpnia br. o godzinie 20:00 na plaży miejskiej w Gołdapi rozpocznie się spektakl „Gołdap Express„. Będzie egzotycznie i orientalnie.

1 września:

Burmistrz Gołdapi Tomasz Rafał Luto zaprasza na obchody 81. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.
1 września 2020 roku zaplanowano szereg działań upamiętniających to historyczne wydarzenie. Po części oficjalnej w parku miejskim wyświetlone zostaną filmy o tematyce wojennej. Przed Urzędem Miejskim zaprezentowana zostanie wystawa autorstwa Instytutu Pamięci Narodowej „Wrzesień 1939. Polska wobec niemieckiej i sowieckiej agresji”.

Galeria:

Kliknij na zdjęcie poniżej, aby przeglądać.

Zakończenie wakacji w Gołdapi
Zakończenie wakacji w Gołdapi
Zakończenie wakacji w Gołdapi

Komentarze    Brak komentarzy