OGŁOSZENIA

Zajęcia edukacyjne z udziałem owczarka belgijskiego

Dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi gościły tatę jednej z naszych wychowanek – pana Krzysztofa Domańskiego, który m.in. zajmuje się szkoleniem psów. Przeprowadził on zajęcia edukacyjne z udziałem owczarka belgijskiego o imieniu Celt.

Nie były to typowe zajęcia z dogoterapi, jednak dzięki spotkaniu dzieci poznały zasady opieki nad psem, właściwego traktowania zwierzęcia, a także nauczyły się jak postępować podczas kontaktu z obcym psem i jak reagować w przypadku ataku. Ponadto maluchy dowiedziały się, w jakich służbach i jednostkach wykorzystywane są psy oraz jakim osobom mogą okazać się bardzo pomocne.

Pan Krzysztof należy do fundacji Gołdapska Grupa Poszukiwawczo Ratownicza K9, a Celt jest psem ratowniczym, szkolonym w kierunku poszukiwania osób.

Podczas zajęć nie zabrakło oczywiście elementów zabawy, ćwiczeń, co dla najmłodszych okazało się najciekawszą ich częścią. Celt został dobrze wyszkolony, a przy tym bardzo lubi dzieci, dlatego chętnie uczestniczył w wyścigach, aportowaniu rzucanej piłki, czy zabawie, w której dziecko chowało się, a on je szukał, oczywiście z wielkim sukcesem, za co otrzymywał nagrodę od swojego pana i przedszkolaków.

Tego typu zajęcia pozwalają dzieciom na poszerzanie wiedzy o świecie zwierząt oraz rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności. Są także relaksujące, dlatego mamy nadzieję na następne spotkanie i wspólne zabawy.

 

Joanna Dobrzyńska

Eko-pal
Rol-Masz
PK Serwis 2023
Beauty Space
Proniek
Sauna