OGŁOSZENIA

Zadbaj o światła w pojeździe- zapewnij bezpieczeństwo sobie i innym uczestnikom ruchu!

W sobotę 5 listopada oraz w środę 9 listopada w ramach kampanii „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo” na wybranych stacjach kontroli pojazdów będzie można bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w pojazdach. W powiecie gołdapskim do akcji dołączyły cztery stacje kontroli pojazdów.

W okresie jesiennym, kiedy wcześnie zapada zmrok i pogarszają się warunki atmosferyczne, sprawne i prawidłowo wyregulowane światła nabierają szczególnego znaczenia. To one pozwalają kierowcy dostrzec przeszkodę znajdującą się na drodze czy też niechronionego uczestnika ruchu drogowego poruszającego się jezdnią lub poboczem.

Dlatego też gołdapscy policjanci aktywnie przyłączają się do ogólnopolskiej akcji pn. „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Funkcjonariusze z Zespołu Ruchu Drogowego pełniący służbę na drodze, będą zwracać szczególną uwagę na wykroczenia kierujących związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdu.

Ponadto, w ramach kampanii 5 i 9 listopada odbędą się „dni otwarte” na stacjach kontroli pojazdów, na których kierowcy będą mieli możliwość bezpłatnego sprawdzenia świateł w swoich pojazdach.

Stacje kontroli pojazdów biorące udział w akcji na terenie Gołdapi:

  • ul. Stadionowa 3,
  • ul. Wojska Polskiego 15
  • ul. Gumbińska 15
  • oraz w Baniach Mazurskich na ul. M. Konopnickiej 33.

 

Zadbaj o oświetlenie jesienią – zapewnij nam bezpieczeństwo!

Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego.

 

KPP Gołdap