OGŁOSZENIA

Zadaliśmy pani staroście kilka pytań w sprawie podwyżki jej pensji – Sprawdź jakie

271254016_325397212814085_4929881283149858780_n

18 listopada 2021 Zarząd Powiatu przyjął projekt uchwały Rady Powiatu dotyczący podniesienia wynagrodzenia staroście gołdapskiemu – Marzannie Wardziejewskiej.

Zmiana wysokości wynagrodzenia nastąpiła z uwagi na wprowadzenie ustawy z 17 września br. o zmianie ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownice stanowiska państwowe oraz niektórych innych ustaw, oraz nowe rozporządzenie rady ministrów z 25 października br. ws. wynagradzania pracowników samorządowych.

Należy jednak pamiętać, że podwyżka nie była obligatoryjna, bowiem pani starosta mogła odmówić jej przyjęcia. Tak się jednak nie stało, w związku z czym obecne zarobki starosty gołdapskiego przedstawiają się następująco: 

  • wynagrodzenie zasadnicze 8200zł (przed podwyżką 4700zł)
  • dodatek funkcyjny 2520zł (przed podwyżką 1900zł)
  • dodatek specjalny 3216 (przed podwyżką 2640)
  • dodatek stażowy za wieloletnią pracę (w przypadku Marzanny Wardziejewskiej to 1640zł), nagrody jubileuszowe i dodatkowe wynagrodzenie roczne, zgodnie z właściwymi przepisami.

Łącznie to kwota 15 576 złotych !

Po ogłoszeniu wzrostu wynagrodzenia zdecydowaliśmy się spytać bezpośrednio Pani Wardziejewskiej co o tym sądzi.

Pytania były następujące: 

1. Czy uważa Pani, że podwyżka płacy się pani należała i powinna pani ją dostać ? Prosimy o pani osobiste zdanie na ten temat i odpowiedz TAK lub NIE

Jeśli tak – prosimy o uzasadnienie. Jeśli nie – prosimy o uzasadnienie

2. Czy nie uważa Pani, że podwyżka w całości powinna być przekazana na uratowanie gołdapskiego szpitala, który tonie w długach, w związku z czym jest na skraju swojej działalności?

Jeśli tak – prosimy o uzasadnienie. Jeśli nie – prosimy o uzasadnienie

Z niecierpliwością czekaliśmy okrągły miesiąc na odpowiedz – niestety – Pani Starosta nie uraczyła nas swoją odpowiedzią, choć z pewnością ma świadomość tego, że pytania kierowane przez nas, są pytaniami również od was, a jej odpowiedz jest odpowiedzią dla całej społeczności.

…..

Jeśli podobają Ci się nasze artykuły i masz ochotę nas wesprzeć to zostań naszym patronem. (LINK PONIŻEJ) https://patronite.pl/TerazGoldap/description?fbclid