Żabkomaty alternatywą dla Paczkomatów?

Żabkomaty alternatywą dla Paczkomatów? źródło zdjęcia:

  Z Paczkomatami od InPostu od jakiegoś czasu próbuje konkurować Poczta Polska za sprawą swoich automatów do odbioru paczek umieszczanych m.in. w sklepach Biedronka. Kolejną alternatywą dla cenionego przez Polaków rozwiązania ma być to, za wdrożenie której odpowiada Żabka. Sieć franczyzowa rozpoczęła testy własnych maszyn do odbioru przesyłek pocztowych!

Żabkomaty alternatywą dla Paczkomatów?

 

Serwisowi wiadomoscihandlowe.pl udało się potwierdzić, że coś jest na rzeczy. Wiceprezes zarządu Żabka Polska, Adam Manikowski, przyznał, że zautomatyzowany odbiór paczek testowany jest w centrali. Potwierdził, że nie zajmuje on dużo miejsca i może odbywać się bez udziału franczyzobiorcy. Już wkrótce zakończony zostanie program testów, a pierwsze Żabkomaty pojawią się w sklepach.

 

Obecnie do sieci sklepów Żabka Polska należy ponad 6100 placówek, należących do ponad 4300 franczyzobiorców. Podaje się, że aż 12 milionów potencjalnych konsumentów mieszka nie dalej niż w promieniu 300 metrów od najbliższej Żabki. Umieszczenie w nich automatów do odbierania przesyłek stanowiłoby dla wielu osób ciekawą alternatywę dla Paczkomatów, których sieć liczy sobie obecnie ponad 7000 automatów.

Źródło: Wiadomościhandlowe.pl

Komentarze    Brak komentarzy