OGŁOSZENIA

Zabierz dziecko do biblioteki i odbierz książkę w prezencie

Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza dzieci, jak i gości z Ukrainy w wieku 3-6 lat do wzięcia udziału w kampanii czytelniczej ,,Mała książka- wielki człowiek”.

Celem akcji jest rozpowszechnianie czytelnictwa u dzieci w wieku przedszkolnym. Wspólne czytanie może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych.

Każdy przedszkolak, który zapisze się do naszej biblioteki otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania oraz niespodziankę.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice, broszurę informacyjną przypominającą o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

W naszej bibliotece czekają również wyprawki czytelnicze dla przedszkolaków z Ukrainy.

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania „Mała książka – wielki człowiek”.

Serdecznie zapraszamy przedszkolaków wraz z rodzicami do odwiedzenia naszej biblioteki w godzinach jej pracy i skorzystania z księgozbioru.

 

Biblioteka Publiczna w Gołdapi