„Z MON-em nie polecimy. Wszystko odwołano”

„Z MON-em nie polecimy. Wszystko odwołano” źródło zdjęcia: Jerzy Owsiak(PAP)

Jerzy Owsiak w dniu dzisiejszym zamieścił wpis na facebooku, w którym opisał trudności, jakie napotkała WOŚP po zakupie niezbędnych środków medycznych dla Polskich szpitali. 

„Wszystko było przygotowane, cały pakiet zamówionego towaru miał pojawić się w określonym czasie i miejscu, aż nagle w całą sprawę wmieszali się urzędnicy z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Postawiono nam zaskakujące wymagania i mówiąc krótko – w minutę osiem cały plan wykorzystania transportu MON legł w gruzach, wszystko odwołano” – napisał na Facebooku prezes fundacji WOŚP.

Jak relacjonuje szef WOŚP, władze fundacji do MON zgłosiły się tydzień temu. Ministerstwo szybko odpowiedziało i od razu zapowiedziało, że wylot sprzętu do walki z koronawirusem nastąpi między 7 a 9 kwietnia.

Do sprawy odniósł się szef KPRM Michał Dworczyk. „W ubiegły piątek przedstawiciele WOŚP zostali poinformowani o gotowości udzielenia rządowego wsparcia w ramach mostu powietrznego identycznego dla wszystkich NGOs, samorządów, etc. Do dziś żaden pracownik organizacji nie wrócił do nas z deklaracją współpracy. Nasza wola współpracy jest nadal aktualna ale zasady obowiązują wszystkich. Z koronawirusem wygramy tylko wspólnie i solidarnie” – napisał minister Dworczyk na Twitterze.

 

 

Komentarze    Brak komentarzy