OGŁOSZENIA

„Z dziada pradziada…” baśń „Dobry pasterz” czyta Beata Jankowska-Tzimas

Projekt bez tytułu (3)

Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza do wysłuchania kolejnego nagrania z cyklu „Z dziada pradziada przekazywane, a mało nam znane” – mity, legendy i podania z Warmii i Mazur.

Dzisiejszym tematem jest baśń „Dobry pasterz” z książki pt.: „Wierzenia mazurskie” aut. Max P. Toeppen wydanej przez Oficynę Wydawniczą Retman, którą czyta Beata Jankowska-Tzimas.

Życzymy przyjemnego odbioru i zapraszamy w poniedziałek !

Beata Jankowska-Tzimas (ur. w Gołdapi) – aktorka teatralna i dubbingowa oraz wokalistka. W teatrze zadebiutowała w sezonie 1989/1990 rolą Szpryncy w musicalu „Skrzypek na dachu” jako adeptka gdyńskiego Teatru Muzycznego. Jest absolwentką Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Po zakończeniu edukacji w 1993 roku rozpoczęła pracę w warszawskim Teatrze Syrena, w którym gra do dziś. W swoim dorobku aktorskim ma wiele ról teatralnych m.in. Mańka z „Królowej Przedmieścia”, Babcia Addams z musicalu „Rodzina Addamsów”… i dubbingowych, m.in. jako Ariel w filmie Walta Disneya „Mała Syrenka”, Daphne Blake w serialach i filmach o przygodach Scooby-Doo.

źródło: https://polski-dubbing.fandom.com/…/Beata_Jankowska-Tzimas