OGŁOSZENIA

Z 4 promilami za kierownicą – kolejni nieodpowiedzialni kierowcy zatrzymani

W niedzielę gołdapscy policjanci zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierujących. Jeden z podróżujących zdecydował się na kierowanie pojazdem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kolejny z zatrzymanych, był sprawcą zdarzenia drogowego. Badanie wykazało, że jest kompletnie pijany. 40-latek miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie.

Do pierwszej kontroli drogowej doszło w niedzielę (25.06.2023r.) o godz. 4:30 na ulicy Bocznej w Gołdapi. Zainteresowanie funkcjonariuszy wzbudziło zachowanie kierującego passatem, który nie potrafił utrzymać prawidłowego toru jazdy. Policjanci nabrali podejrzenia, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu. Kontrola szybko potwierdziła te przypuszczenia. W organizmie 35-letniego obcokrajowca były ponad 2 promile alkoholu.

Również w niedzielę, przed godziną 17:00, oficer dyżurny gołdapskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym. Zgłaszająca poinformowała, że na jednym z parkingów w Gołdapi kierujący busem cofając uderzył w jej pojazd. Z relacji kobiety wynikało, że mężczyzna może znajdować się pod działaniem alkoholu.

Sprawca tego zdarzenia oddalił się z miejsca interwencji. Policjanci po wykonanej analizie nagrania z monitoringu w bardzo krótkim czasie wytypowali kierującego odpowiedzialnego za to zdarzenie. Kompletnie pijanego mężczyznę zastali w jego mieszkaniu. Badanie wykazało, że w organizmie 40-latka znajduje się blisko 4 promile alkoholu.

Gołdapianin natychmiast został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał.

Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności i dotkliwe konsekwencje finansowe.

KPP Gołdap

Fotowoltaika
Ubezpieczenia
PK Serwis 2023
Rol-Masz