YouTube bierze się za sprawdzanie wieku użytkowników. Weryfikacja kartą kredytową lub dowodem osobistym

YouTube bierze się za sprawdzanie wieku użytkowników. Weryfikacja kartą kredytową lub dowodem osobistym źródło zdjęcia: Image by USA-Reiseblogger from Pixabay

YouTube poinformował o wzmocnieniu zabezpieczeń chroniących nieletnich przed oglądaniem niepożądanych treści. Usługa będzie weryfikować nasz wiek nie tylko na bazie naszej deklaracji. 

Nieskuteczne mechanizmy ochrony przed dostępem do nieodpowiednich treści to problem wielu serwisów. Żaden jednak nie cieszy się taką popularnością, jak YouTube. Usługa VOD od Google’a pozwala na umieszczanie w niej zarówno treści profesjonalnych jak i amatorskich, tworzonych przez jego użytkowników. Te ostatnie bywają szczególnym problemem: nie brakuje w nich treści o charakterze wręcz patologicznym.

Jak YouTube sobie z tym radzi? Podobnie jak inne usługi tego rodzaju. Treści przeznaczone tylko dla dorosłych wymagają zalogowania się na Konto Google, a rzeczone konto musi być zarejestrowane na osobę pełnoletnią. Problem w tym, że ową pełnoletniość sami deklarujemy wpisując naszą datę urodzenia. Zmyślne dziecko może oszukać usługę najzwyczajniej w świecie deklarując, że urodziło się w 1975 r. i może oglądać co tylko mu się zamarzy.

Sposób weryfikacji jest dość kłopotliwy

YouTube bowiem poprosi nas o podanie danych karty płatniczej zarejestrowanej na nasze nazwisko lub o przesłanie skanu dowodu osobistego. Firma nie jest przy tym pierwszą która może prosić nas o potwierdzenie naszych danych – dla przykładu, Facebook również może poprosić nas o okazanie dokumentów, jeżeli zajdzie podejrzenie, że w profilu podaliśmy nieprawdziwe imię i nazwisko.

Źródło: spidersweb

Komentarze    Brak komentarzy