Wyniki Budżetu Obywatelskiego Gminy Gołdap na 2020 rok

Wyniki Budżetu Obywatelskiego Gminy Gołdap na 2020 rok źródło zdjęcia: Urząd Miejski w Gołdapi

Mieszkańcy dokonali wyboru spośród 8 zgłoszonych projektów. Łącznie w głosowaniu udział wzięło 1757 mieszkańców Gminy Gołdap.

97% oddanych głosów, to głosujący przez internet. Zagłosowało więcej kobiet niż mężczyzn (56% głosujących to kobiety, a 44% – mężczyźni). Najczęściej głosowały osoby w wieku pomiędzy 30 a 45 rokiem życia.

Projektem, który zdobył najwięcej głosów (606) na terenie miejskim, jest „Budowa rowerowego placu zabaw typu pumptrack”.

Pumptrack to specjalny tor łączący w sobie jazdę jednośladem (zwykle rowerem) i wszechstronny trening. Wśród użytkowników wyrabia refleks, zmysł równowagi, koordynację ruchową oraz kondycję. Na torze mogą jeździć zarówno dorośli jak i dzieci. Tor ma kształt zamkniętej pętli z delikatnymi muldami i zakrętami, które powodują, że jazda na rowerze nie wymaga pedałowania. Tor zbudowany jest z użyciem asfaltu lub innej nawierzchni pozwalającej na długotrwałe użytkowanie bez konieczności częstej konserwacji. Pumptrack jest obiektem stanowiącym idealne połączenie bezpiecznej zabawy, jazdy na rowerze i przebywania na świeżym powietrzu. Teren znajduje się przy ul. Lipowej, tzw. szpitalówka, a więc w pobliżu centrum miasta. Koszt: 100 500 zł.

Projektem wybranym na teren wiejski jest „Przebudowa i modernizacja placów zabaw w miejscowościach Babki i Żelazki” z liczbą 113 głosów.

Place zabaw istniejące obecnie w sołectwie Babki nie spełniają oczekiwań społeczności lokalnej. Projekt zakłada zakup i montaż urządzeń na plac zabaw takich jak: karuzele, linaria – siatki do wspinania, oraz elementy siłowni zewnętrznych. Modernizacja placów zabaw sprawi, że dzieci oraz społeczność lokalna otrzyma miejsce do zdrowej, bezpiecznej i kreatywnej zabawy na powietrzu co pozwoli na ich prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny. Zakup i montaż siłowni zewnętrznych pozwoli osobom młodym oraz starszym na regularne ćwiczenia. Koszt: 49 500 zł.

 

Źródło: Urząd Miejski w Gołdapi

 

 

Galeria:

Kliknij na zdjęcie poniżej, aby przeglądać.

Wyniki Budżetu Obywatelskiego Gminy Gołdap na 2020 rok

Komentarze    Brak komentarzy