OGŁOSZENIA

Wyjątkowa wizyta u uczniów Szkoły Podstawowej w Boćwince

W ubiegłym tygodniu mieliśmy w naszej szkole wyjątkową gościnę. Do naszej klasy przyjechała Pani Marta Brzezińska, która pracuje w schronisku dla psów w Gołdapi. Przywiozła ze sobą czworonożnego przyjaciela, który wyglądał jak prawdziwy piesek.  Pani Marta opowiadała nam, jak należy opiekować się psami i jak wygląda życie psów w schronisku.

Dowiedzieliśmy się, że psy są bardzo inteligentnymi i wrażliwymi zwierzętami, które potrzebują miłości, uwagi i troski. Pani Marta pokazała nam, jak prawidłowo głaskać, karmić i bawić się z psami. Powiedziała nam też, jakie są podstawowe zasady bezpieczeństwa przy kontakcie z nieznanymi psami. Nauczyliśmy się, że zawsze trzeba pytać właściciela o zgodę na pogłaskanie psa, nie wolno się do niego nachylać ani patrzeć mu w oczy, a także trzeba unikać gwałtownych ruchów i hałasu.

Pani Marta opowiedziała nam też o swojej pracy w schronisku. Niektóre z psów zostały porzucone przez swoich właścicieli, inne znalezione na ulicy lub odebrane z miejsc, gdzie były źle traktowane. W schronisku psy mają dach nad głową, jedzenie, wodę i opiekę weterynaryjną, ale brakuje im domu i rodziny. Pani Marta powiedziała, że każdy z nas może pomóc psom ze schroniska, np. poprzez adopcję, apelację, wolontariat lub zbiórkę karmy i zabawek.

Była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja. Dziękujemy Pani Marcie i jej psim podopiecznym za odwiedziny i zaangażowanie. Mamy nadzieję, że wkrótce znów się zobaczymy i że każdy z psów ze schroniska znajdzie swój wymarzony dom.

Zorganizowaliśmy zbiórkę karmy, która została przekazana fundacji Bezdomniaki Gołdap.

Szkoła Podstawowa w Boćwince