OGŁOSZENIA

Wyjątkowa lekcja historii w SP 3

30 października w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi, gościliśmy metodyków z WMODN w Ełku Panią Martę Rózio i  Pana Jacka Rutkowskiego, którzy przeprowadzili zajęcia dla uczniów i nauczycieli.

Pan J. Rutkowski z wykształcenia historyk oraz egzaminator maturalny, przeprowadził lekcję dla kl. VII i VIII  w oparciu o autorską  wystawę pt.,, Dwie okupacje”, w której znalazły się oryginalne świadectwa z okresu II wojny światowej. Prezentowany materiał przedstawiał różne formy nacisku, prześladowań oraz zbrodni stosowanych wobec Polaków pod okupacją niemiecką i radziecką. 

Pan Jacek  opowiedział o losach bohaterów wystawy, którzy walczyli pod Monte Cassino, przeżyli obóz w Auschwitz- Birkenau i tych, którzy zostali zesłani na Sybir. Autentyczność dokumentów szkolnych, osobistych, listów oraz gazet, sprawiły, że czas okupacji nie stał się tylko liczbą i dalekim wydarzeniem, które można dostrzec w podręczniku historii, ale prawdziwym spotkaniem z bohaterami wojny.

Wystawę ,, Dwie okupacje” można oglądać do końca tygodnia w holu szkoły.

Pani M. Rózio  nauczyciel, konsultant- we współpracy z asystentami przeprowadziła zajęcia dla uczniów z kl. IV-VI  z użyciem okularów VR . Prezentowany materiał  filmowy  opowiadał  o niebezpieczeństwach, jakie może przynieść niewłaściwe korzystanie z Internetu.

Kilkuminutowe filmiki skłoniły uczniów do refleksji i stały się bodźcem do podjęcia dyskusji na temat zagrożeń, jakie mogą ich spotkać w Internecie i w świecie rzeczywistym. Prowadzący w dynamiczny sposób prowadzili rozmowę, starając się ukierunkować młodych użytkowników Internetu na właściwą ścieżkę wyboru treści oraz znajomych po drugiej stronie  komputera.

W ramach projektu Laboratoria przyszłości do szkoły  zostały zakupione okulary VR, a przeprowadzone zajęcia stały się okazją  do wskazania dla nauczycieli potencjału i możliwości wykorzystania ich podczas swoich zajęć.

 J. Pańczuk 

Rol-Masz
Fotowoltaika
Ubezpieczenia
PK Serwis 2023