WYGODNIE I POŻYTECZNIE – SZAFA NA ZNICZE

WYGODNIE I POŻYTECZNIE – SZAFA NA ZNICZE źródło zdjęcia:

Od niedawna, na terenie cmentarza komunalnego w Baniach Mazurskich możemy dostrzec szafę, która ustawiona została przy odnowionym w minionym roku budynku gospodarczym. Szafa służy przede wszystkim „przechowywaniu” zniczy.

Zamiast wyrzucać znicz, w którym skończył się wkład to (o ile jest on w dobrym stanie) możemy zostawić go na półce ww. szafy. Kolejna osoba, chcąc zapalić „światełko” na grobie swoich najbliższych, po uprzednim doposażeniu go we wkład – może go użyć. Poza nazwanym przez nas „punktem zniczowym”, szafa ma też mini-składzik na narzędzia. Dzięki temu, wybierając się na cmentarz nie musimy pamiętać o zabieraniu ze sobą grabek, czy konewki, gdyż są one już na miejscu. Niezmiernie cieszy nas fakt, że najwidoczniej pomysł ten spodobał się mieszkańcom i jak widać na załączonym poniżej zdjęciu – pomału, ale konsekwentnie na półkach pojawia się coraz więcej zniczy.

 

Poza wprowadzeniem udogodnień dla mieszkańców – umiejscowienie takiej szafy na terenie cmentarza wpływa na ograniczenie wytwarzanych przez nas śmieci, gdyż raz użyte znicze, zamiast lądować w koszu – otrzymują „drugie życie”. To z kolei ma duże znaczenie, biorąc pod uwagę niedawny, tak bardzo przez nas niechciany wzrost cen za wywóz odpadów, który stanowi ogromne obciążenie nie tylko naszych domowych, prywatnych budżetów, ale i budżetu gminy. Poza tym, korzystając z tego typu dobrych praktyk – dbamy również o środowisko, dlatego oprócz korzystania z przedmiotowej szafy, podejmijmy inne, korzystne dla nas wszystkich działania. Dla przykładu, dekorując groby bliskich, możemy zastąpić kwiaty sztuczne – tymi naturalnymi, z których utylizacją nie ma problemu, gdyż są biodegradowalne.

 

Źródło: http://gminabaniemazurskie.pl/

Galeria:

Kliknij na zdjęcie poniżej, aby przeglądać.

WYGODNIE I POŻYTECZNIE – SZAFA NA ZNICZE
WYGODNIE I POŻYTECZNIE – SZAFA NA ZNICZE
WYGODNIE I POŻYTECZNIE – SZAFA NA ZNICZE
WYGODNIE I POŻYTECZNIE – SZAFA NA ZNICZE

Komentarze    Brak komentarzy