Wybory 2020 – Prezes Poczty Polskiej stracił pracę

Wybory 2020 – Prezes Poczty Polskiej stracił pracę źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/illustrations/wybory-w-zdarzenia-głos-spotkanie-978904/

Wiceminister obrony narodowej Tomasz Zdzikot został nowym prezesem Poczty Polskiej. O zamianie na szczycie władzy w spółce poinformowała sama poczta na Twitterze.

 

Według doniesień RMF FM zmiana na stanowisku kierowniczym PP była konieczna, ponieważ rząd uznał, że obecny prezes – Przemysław Sypniewski nie poradzi sobie z wysłaniem 30 milionów kart wyborczych do Polaków.

Zmiany nastąpiły również w radzie Nadzorczej. Z funkcji Członka Rady Nadzorczej został odwołany Paweł Calski, a jego miejsce zajął nowy już prezes Tomasz Zdzikot.

W piątek po południu Prawo i Sprawiedliwość złożyło w Sejmie autopoprawkę do projektu ustawy ws. głosowania korespondencyjnego. Zgodnie z nią, wybory prezydenckie w 2020 r. zostaną przeprowadzone wyłącznie w drodze głosowania korespondencyjnego.

Zgodnie z autopoprawką, operator pocztowy obowiązany do świadczenia usług powszechnych zapewni – w terminie przypadającym od siedmiu dni do dnia przypadającego przez dniem wyborów – doręczenie pakietu wyborczego bezpośrednio do skrzynki pocztowej wyborcy na adres wskazany w spisie wyborców.

W skład pakietu wyborczego mają wejść: koperta zwrotna, karta do głosowania, koperta na kartę do głosowania, instrukcja głosowania korespondencyjnego, oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu na karcie do głosowania.

Komentarze    Brak komentarzy