OGŁOSZENIA

Wtargnęli do mieszkania, pobili mężczyznę i ukradli mu zegarki

W niespełna kilka godzin po zgłoszeniu gołdapscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o popełnienie przestępstwa naruszenia miru domowego i pobicia. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że jeden z podejrzanych dodatkowo odpowie za kradzież.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie sprawcom zarzutów. Postanowieniem prokuratora wobec obu zatrzymanych mężczyzn zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru i zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonym oraz zbliżania do jego miejsca zamieszkania.

W miniony piątek (26.01.2024r.) w późnych godzinach wieczornych dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące wtargnięcia do mieszkania na terenie gminy Banie Mazurskie. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci prewencji.

Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie i wstępnie ustalili, że sprawcy weszli do mieszkania i pobili pokrzywdzonego oraz ukradli mu zegarki. Po rozmowie ze zgłaszającym mundurowi przystąpili do penetracji terenu. Dzięki ich zaangażowaniu i znajomości rysopisów trzy osoby związane z przestępstwem zostały zatrzymane i trafiły do policyjnego aresztu do wyjaśnienia sprawy.

W dalszej kolejności policjanci wydziału kryminalnego przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Przesłuchani zostali także świadkowie tego zdarzenia. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zarzutów.

Jeden z podejrzanych będzie odpowiadał za przestępstwo naruszenia miru domowego i pobicia, a jego 42-letni wspólnik dodatkowo odpowie za kradzież mienia. Funkcjonariusze odzyskali całość skradzionych z mieszkania przedmiotów.

Na wniosek funkcjonariuszy, prokurator nadzorujący postępowanie zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzn policyjnego dozoru oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym oraz zbliżania do jego miejsca zamieszkania.

PK Serwis 2023
Fotowoltaika
Ubezpieczenia
Rol-Masz