OGŁOSZENIA

Wszystkie ręce na pokład! Już tylko 30% do celu!

W nocy 18 lutego 2024 o godzinie 00:07 do Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru budynku jednorodzinnego w miejscowości Maciejowa Wola (powiat gołdapski).

Do udzielenia natychmiastowej pomocy oddelegowano trzy zastępy strażaków z gołdapskiej komendy oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w Baniach Mazurskich, Żabinie i Surminach. 

Mieszkańcy zostali przewiezieni do szpitali w Giżycku i Olecku w celu udzielenia im pomocy medycznej. Szczęśliwie, nie stało się im nic poważnego.

Ogień strawił wyposażenie domu oraz rzeczy osobiste starszych osób. Spłonęły również specjalistyczne sprzęty, które są niezbędne do życia mieszkance Maciejowej Woli, gdyż przeszła dwa udary. Tu warto zaznaczyć, że w budynku niedawno został przeprowadzony remont.

W związku z tragedią mieszkańców powiatu gołdapskiego została założona zbiórka pieniężna: https://zrzutka.pl/ndff5k?

Do tej pory zebrano nieco ponad 35 tysięcy złotych z potrzebnych 50 tysięcy. Odbudowa domu, zakup specjalistycznego sprzętu, ubrań, wyposażenia domu- pogorzelców nie stać, aby wyłożyć na to środki bez pomocy innych. Zwracamy się z apelem o wsparcie starszych osób.

Wcześniejszy artykuł dostępny na stronie: https://terazgoldap.pl/pozar-budynku-mieszkalnego-w-powiecie-goldapskim/