Współpraca YouTube i WHO? Platforma będzie usuwała filmy antyszczepionkowców

Współpraca YouTube i WHO? Platforma będzie usuwała filmy antyszczepionkowców źródło zdjęcia:

YouTube wyraźnie ma świadomość, że jest podstawowym źródłem wiedzy dla milionów użytkowników. Operator usługi ogłosił, że nie będzie już tolerował szerzenia na jego łamach dezinformacji o zabezpieczaniu się przed wirusem SARS-CoV-2.

Antyszczepionkowcy znów będą mieli pod górkę. Tym razem ich oponentem staje się platforma, która jeszcze do niedawna stanowiła główne narzędzie szerzonych przez nich mądrości. YouTube poinformował na łamach Reutersa, że będzie usuwał ze swojej platformy filmy zawierające nieprawdziwe informacje na temat szczepionek na COVID-19.

Co właściwie jest uznawane za informację nieprawdziwą? YouTube ma bardzo proste wytyczne: wszelkie informacje negujące informacje przekazywane przez Światową Organizację Zdrowia i służbę zdrowia. W szczególności chodzi o materiały, według których wspomniane szczepionki zabijają pacjentów, powodują bezpłodność i że są drogą do instalowania w naszych ciałach tajemniczych mikroczipów.

Cenzura na antyszczepionkowców to dopiero pierwszy krok. YouTube będzie eksponował ważne informacje o szczepionkach na koronawirusa.

 

Komentarze    Brak komentarzy