OGŁOSZENIA

Wspólne patrole policji i żandarmerii wojskowej

Gołdapscy policjanci na co dzień współpracują z różnymi służbami, organami państwowymi i samorządowymi. Jedną z takich instytucji jest m.in. Żandarmeria Wojskowa. Wczoraj łączone patrole – policjanta i żołnierza przeprowadziły działania pn. „Prędkość” na terenie powiatu gołdapskiego. Mundurowi reagowali na kierujących nieprzestrzegających przepisów ruchu drogowego.

W czwartek (07.12.2023r.) gołdapscy policjanci wspólnie z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej pełnili wspólne patrole na drogach powiatu gołdapskiego. Funkcjonariusze od wczesnych godzin rannych prowadzili działania pn. „Prędkość”, które polegały na statycznym pomiarze prędkości.

Mundurowi podczas działań podjęli liczne kontrole drogowe i dyscyplinowali kierujących. W czasie trwających działań policjanci nałożyli kilkanaście mandatów karnych oraz zastosowali 3 pouczenia. Celem podjętej współpracy jest utrzymanie i zapewnienie porządku publicznego oraz zapobieganie wypadkom i zwiększenie bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu.

Obie formacje bardzo cenią sobie tę współpracę ze względu na możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń. Żołnierze mogą wykorzystywać nabyte umiejętności podczas realizacji swoich ustawowych zadań.