WSPÓLNE KONTROLE POLICJI I SANEPIDU W POWIECIE GOŁDAPSKIM

WSPÓLNE KONTROLE POLICJI I SANEPIDU W POWIECIE GOŁDAPSKIM źródło zdjęcia:

W ostatnim czasie policjanci z gołdapskiej komendy wspólnie z przedstawicielami służb sanitarnych przeprowadzili działania prewencyjno-kontrolne, które dotyczyły przestrzegania obostrzeń w związku z panującą w kraju pandemią koronawirusa.  Sprawdzane były miejsca o dużym zagęszczeniu ludzi m.in. stacje paliw, lokale gastronomiczne i sklepy. Mundurowi przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, czyli m.in. o obowiązku zachowania dystansu społecznego i zakrywania ust i nosa.

 

Do tej pory przeprowadzonych zostało 44 kontroli, podczas których nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Większość mieszkańców powiatu i przyjezdnych stosuje się do obowiązujących przepisów w zamkniętych miejscach publicznych.

Funkcjonariusze przypominają, że w przypadkach skrajnego lekceważenia obowiązujących przepisów będą wyciągane stosowne konsekwencje.

Za nieprzestrzeganie nakazów i zakazów w związku z pandemią można grozi mandat karny do 500 zł lub skierowanie wniosku do sądu. Dodatkowo Sanepid może nałożyć karę w drodze decyzji administracyjnej nawet do 30 tysięcy złotych. 

Źródło: KPPwG

Komentarze    Brak komentarzy