OGŁOSZENIA

Wspólne działania policji i ITD: W trosce o bezpieczeństwo na drogach


W trosce o bezpieczeństwo na drogach policjanci z gołdapskiej drogówki prowadzili w piątek (16.06.2023r.) wspólne działania z Inspekcją Transportu Drogowego.


Podczas piątkowej współpracy funkcjonariusze ujawnili kierującego poruszającego się na cudzej karcie kierowcy. Mężczyzna został ukarany przez służbę ITD mandatem w wysokości 2000 zł, natomiast policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy oraz dowody rejestracyjne ciągnika i naczepy za stan techniczny.

Tego samego dnia po godz. 16.00 w Gołdapi na ul. Topolowej policjanci patrolujący miasto zatrzymali kierującego osobowym oplem. Podczas kontroli okazało się, że w organizmie mężczyzny  znajduje się blisko promil alkoholu. Dodatkowo w trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że tablica rejestracyjna pojazdu figuruje jako utracona.

Policjanci będą wyjaśniać w jakich okolicznościach 34-latek wszedł w jej posiadanie.

Podczas akcji funkcjonariusze obu służb zwracali uwagę na stan trzeźwości kierowców, posiadane uprawnienia, stan techniczny pojazdów oraz urządzenia rejestrujące czas pracy kierowców samochodów ciężarowych i autobusów. Podstawowym celem funkcjonariuszy podczas wspólnych służb jest ograniczenie ilości tragicznych w skutkach wypadków drogowych oraz egzekwowanie od uczestników ruchu drogowego stosowania się do obowiązujących przepisów.