OGŁOSZENIA

Wspaniała sobota siatkarzy z SP3 w Kętrzynie!

Aż trzy drużyny wywalczyły ( 28.05.22) awans na Wielki Finał Polski XXVIII Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar Kinder Joy of moving 2022 do Gliwic na początku lipca.

Świetnie dysponowani podopieczni Łukasza Tarasiewicza zdominowali kętrzyński Finał Województwa warmińsko-mazurskiego w Minisiatkówce o Puchar Kinder Joy of moving.

Zespół „Czwórek” w składzie: Nikolas Krynicki, Jakub Czernicki, Mateusz Repow, Dorian Pietrzak wygrał cztery starcia i zajął pierwsze miejsce. W ich ślady poszli młodsi zawodnicy z „Trójek”. Drużyna w składzie: Mikołaj Rawinis, Filip Budlewski, Tomasz Pańczuk i Michał Sadowski wzniosła się na wyżyny umiejętności i wygrała finał województwa.

Bilet na finał krajowy z pierwszego miejsca wywalczył już wcześniej (po eliminacjach) zespół „Dwójek” w składzie: Nikodem Juklewicz, Juliusz Buraczewski i Jan Urbanowicz, który wystąpił w Kętrzynie na dekoracji. Poza tym drugi zespół „Dwójek” (Tymoteusz Kołodziej, Dawid Jaźwiński i Radosław Rzędzian) zajął w finale 7 miejsce, a drugi zespół „Trójek” (Bartosz Klisz, Oliwier Żbikowski i Michał Mor) zajął w finale 7 miejsce.

Młodzi siatkarze mieli okazję spotkać się i porozmawiać z Karolem Jankiewiczem, siatkarzem PlusLigowego zespołu Indykpol AZS Olsztyn, który był obecny na turnieju i wręczał nagrody zwycięzcom.

To był bardzo udany siatkarski rok. Ogromne gratulacje dla wszystkich!

Do Finału Polski zakwalifikowały się tylko dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii. W krajowym czempionacie, który odbędzie się w tym roku na początku lipca zagrają najlepsze 32 zespoły z Polski w trzech kategoriach. W Finale Polski młodych siatkarzy czeka trudna walka, ale też moc atrakcji.

Już w dziesięciu ubiegłych latach chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi zapisali się w kartach historii zajmując w finale Polski doskonałe lokaty.