Wsiadł za kółko bez prawa jazdy i po alkoholu.

Do zdarzenia doszło w czwartek (17.10) około godz. 16:20. Oficer dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej na Osiedlu II w Gołdapi. Na miejscu okazało się, że kierowca skody nie zachował należytej odległości od volkswagena, uderzył w niego i uciekł z miejsca zdarzenia.
Dzięki informacjom od świadków funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli na ul. Warszawskiej. Ustalili, że za kierownicą siedział 34-letni mieszkaniec gminy Gołdap. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad 3 promile. A na dodatek okazało się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy. Został zatrzymany w policyjnym areszcie.
W piątek (18.10) 34-latek usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat i kara do 2 lat pozbawienia wolności, a oprócz tego odpowie jeszcze za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kierowanie autem bez uprawnień.
Źródło: KPP w Gołdpi
.
Komentarze