Wracają egzaminy na prawo jazdy

Wracają egzaminy na prawo jazdy źródło zdjęcia:

Po tym jak białostocki WORD wznowił egzaminy na prawo jazdy, przyszedł czas na kolejne ośrodki. Tym razem do egzaminowania przyszłych kierowców wraca WORD w Bielsku Podlaskim.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku cieszy się ogromną popularnością wśród adeptów na kierowców. Nie tylko jako pierwszy wprowadził internetowe kursy redukujące liczbę punktów karnych, ale był także pionierem w kwestii powrotu do quasi-normalnego funkcjonowania. Większość WORD-ów pozostaje w stanie zawieszenia. Białostocki oddział wprowadził jednak szereg obostrzeń i zasad, dzięki którym egzaminy mogą się odbywać.

 

Pionier w dziedzinie prawa jazdy

WORD Białystok jako pierwszy w Polsce jeszcze przed długim weekendem majowym wznowił działalność po wprowadzeniu nowych procedur sanitarnych, minimalizujących ryzyko dla kandydatów oraz egzaminatorów. Wszyscy zdający przed wejściem na teren Ośrodka mają mierzoną temperaturę, muszą mieć własne maseczki i rękawiczki. Obowiązują limity osób przebywających w każdym pomieszczeniu (np. maksymalnie czterech zdających równocześnie egzamin teoretyczny). Egzaminatorzy pracują w przyłbicach i odkażają samochody po każdym zdającym.

 

Decyzja białostockiego WORD-u o wznowieniu egzaminów spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem nie tylko na Podlasiu. Do Białegostoku ściągali kandydaci na kierowców z całej Polski. Ośrodek najpierw maksymalnie wydłużył godziny pracy (egzaminy odbywają się teraz w godz. 7:00-21:00), ale to nie wystarczyło. Podjęto więc decyzję o wznowieniu pracy w filii w Bielsku Podlaskim. Egzaminy będą odbywać się tam od 12 maja w godzinach 8:30-16:30. W Bielsku będą obowiązywać te same procedury sanitarne, co w Białymstoku, zgodne z wytycznymi sanepidu.

 

 

Źródło: MOTO.PL

Komentarze    Brak komentarzy