Wolna Polska, czy aby na pewno?

Wolna Polska, czy aby na pewno? źródło zdjęcia:

Piosenka Kazika Staszewskiego „Twój ból jest lepszy niż mój” jako nowość znalazła się na pierwszym miejscu ostatniego notowania Listy Przebojów Trójki, które w piątek wieczorem prowadził Marek Niedźwiecki.

W utworze wokalista aluzyjnie krytykuje Jarosława Kaczyńskiego za wizytę na warszawskich cmentarzach (m.in. Powązkach) 10 kwietnia, w dziesiątą rocznicę katastrofy smoleńskiej. Zestawia go z rodzinami innych zmarłych, które wskutek zamknięcia zdecydowanej większość cmentarzy w związku z epidemią koronawirusa nie mogły wtedy odwiedzić ich grobów (zgodnie w ówczesnymi przepisami w pogrzebach mogło uczestniczyć tylko kilka osób).

W sobotę przed południem internauci zauważyli, że na portalu Polskiego Radia nie działa sekcja dotycząca Listy Przebojów Trójki. Ponadto niedostępny jest artykuł omawiający jej ostatnie wydanie, chociaż nadal są artykuły z jego zapisem. Komentujący to dziennikarze, a także inni internauci, zarzucili Polskiemu Radiu próbę cenzury. Na fanpage’u facebookowym Trójki zaroiło się od takich komentarzy, zamieszczano też linki do piosenki Kazika i zapisanych kopii tekstu z wynikami ostatniego wydania listy.

Najgłośniejszym wyrazem sprzeciwu wobec cenzury w Radiowej Trójce była decyzja Marka Niedźwieckiego, który w sobotę odszedł ze stacji. Później to samo zrobił Hirek Wrona. Teraz w ślady kolegów z radia poszedł Marcin Kydryński. Dla stacji może to oznaczać początek końca.

 

 

Komentarze    Brak komentarzy