OGŁOSZENIA

Wójt Bań Mazurskich nie uwzględnił petycji w sprawie upamiętniania Unii Hadziackiej

banie mazurskie, znak, miasto, (4)

Banie Mazurskie to centrum społeczno – kulturalne mniejszości ukraińskiej w Polsce, istnieje tu parafia greko-katolicka skupiająca około 1.200 wiernych, swoją siedzibę mają Zarząd Główny Ukraińskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego i koła Związku Ukraińców w Polsce. 

W piątek Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin zwróciło się do wójta Łukasza Kulisia oraz przewodniczącej Rady Gminy z petycją w sprawie nazwania miejsca w przestrzeni publicznej „Skwerem Unii Hadziackiej” oraz wystawienie stosownej tablicy informacyjnej o tym wydarzeniu. Miał być to gest solidarności z obywatelami Ukrainy walczącymi z agresją wojsk Władimira Putina”.

Skwer, o którym mowa znajduje się w centrum Gminy Banie Mazurskie naprzeciwko POZ w Baniach Mazurskich, na skrzyżowaniu drogi nr 650 z ulicą Kościuszki.

Wczoraj (11 maja) ZChR otrzymało pismo od wójta gminy Łukasza Kulisia. W owym dokumencie wójt ogłasza, iż nie bierze pod uwagę złożonej petycji.

Informuje on, że zostały zarządzone konsultacje społeczne, w których nie wpłynął żaden głos mieszkańców. Wójt orzeka, że mieszkańcy nie są zainteresowani tą tematyką.