Władza bardzo chętnie się uczy. Za nasze pieniądze

Władza bardzo chętnie się uczy. Za nasze pieniądze źródło zdjęcia:

Burmistrz Gołdapi zrobił studia podyplomowe. Częściowo zapłacił za nie urząd miasta, czyli tak naprawdę mieszkańcy. I niby wszystko jest zgodne z prawem, ale czy moralne? p. Marek Miros, z którym mieliśmy przyjemność rozmawiać twierdzi, że nie.

Co jeszcze ma do zarzucenia dla aktualnego burmistrza Gołdapi, p. Marek Aleksander Miros?

Kilkudziesięciomilionową różnicę w dokumentach, które pan Luto i pani skarbnik Białek w ciągu zaledwie 6 dni listopada przedstawili radnym. Były burmistrz zarzucił również dla obecnych włodarzy lekceważycie radnych i mieszkańców. Przez okres 5 lat nie zostało rozpatrzone ponad 300 wniosków.

Na początku artykułu wspominaliśmy o zrobieniu studiów podyplomowych przez burmistrza (koszt prawie 14 tys. złotych). Z budżetu gminy zostały również sfinansowane studia i kursy do rady nadzorczej dla obecnej pani skarbnik, na łączną sumę 13.4 tys. złotych i to bez kosztów, które gmina poniesie za delegacje, noclegi, diety.

Kursu do rad nadzorczych dla obecnej pani wiceburmistrz na sumę 3 tys. złotych.  Studiów dla pani sekretarz na sumę 10,4 tysiąca złotych, która oczywiście powiększy się o koszty delegacji, diet, dojazdów itp. co może dać ponad 14 tysięcy złotych. Daje to łącznie dla ścisłego kierownictwa, z naszych podatków około 48, 5 tys. złotych.

O zadłużeniu, zarządzaniu gminą, efektywności, zakładzie przyrodo-leczniczym, do którego w bardzo różnych aspektach będziemy wracać, przestrzeganiu prawa, cwaniactwie, 100 hektarach i wielu innych sprawach, o których nie wykluczam, będę informował stopniowo opinię publiczną. Doznania trzeba dozować – dodał p. Marek Aleksander Miros

Dodajmy, że wielu samorządowców chętnie podnosi kwalifikacje podczas swojej kadencji. Z reguły chodzi o studia MBA, które poza samym dyplomem i swego rodzaju prestiżem mają jeszcze jedną zaletę – ich absolwenci mogą zasiadać w radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa.

Komentarze    Brak komentarzy