OGŁOSZENIA

Wizyta w leśnym zamku

received_995799917794963

Dnia 22 września 2022r. dzieci z SP3 w Gołdapi z klas: 0b i 2b zostały zaproszone na wycieczkę do lasu, gdzie odbyła się inauguracja szkolnego projektu edukacyjnego „Lubimy się uczyć”.

Głównym celem przedsięwzięcia jest kształtowanie umiejętności współpracy między dziećmi i usprawnianie koncentracji uwagi. Projekt będzie realizowany cyklicznie w ciągu bieżącego roku szkolnego w dwóch etapach – wycieczkach i zajęciach łączonych.

W projekcie będą uczestniczyć dzieci z wyżej wymienionych klas. Najistotniejszą częścią projektu będzie wzajemne uczenie się dzieci od siebie. Wszystkie zajęcia w czasie wycieczek i zajęć łączonych będą odbywać się w formie atrakcyjnych zabaw, gier i quizów.

I właśnie te, aktywne zabawy, przeprowadzone już w lesie sprawiły, że dzieci zapamiętały dużo wiadomości o piętrach leśnej roślinności i mieszkających w nich zwierzętach. Spotkanie z lasem przyniosło uczestnikom projektu wiele miłych wrażeń, a leśna polana pozwoliła dzieciom odpocząć i zrelaksować się.

Wiedza zdobyta w lesie została pogłębiona i utrwalona podczas zajęć łączonych, w szkole, gdzie drugoklasiści przeprowadzili ułożony przez siebie quiz wiedzy sześciolatkom. Zajęcia rozpoczęły się czytaniem fragmentu lektury „Drzewo do samego nieba”. Lektura zainteresowała przedszkolaków. Zajęcia przyniosły wiele radości obu grupom. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach.

Następna wyprawa to Spotkanie ze światem pszczół.

Wychowawczynie dziękują rodzicom grupy 0B za pomoc w przygotowaniu ogniska.

Sylwia Kurpios-Sawicka
Emilia Sznurkowska