OGŁOSZENIA

Wizyta Kota Mleczysława w SP5

Projekt bez tytułu - 2022-12-01T132602.569

29 listopada uczniowie klasy III A Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi gościli Kota Mleczysława – bohatera kampanii „Mamy kota na punkcie mleka!”

Wizyta przesympatycznego Kota Mleczysława to nagroda za zajęcie I miejsca w ogólnopolskim Konkursie „Supermoc – Odporność”. Kampanię „Mamy kota na punkcie mleka!” realizuje Polska Izba Mleka, we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Celem programu jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych, uświadamianie dzieciom walorów picia mleka i jego wartości odżywczych.
Trzecioklasiści, wykazując się pierwszorzędną aktywnością w projekcie, zapewnili sobie wizytę w szkole mlecznej maskotki.

Wyjątkowa lekcja pozwoliła utrwalić zdobyte wcześniej wiadomości i zapewniła doskonałą zabawę wszystkim uczestnikom zajęć. Kot Mleczysław w przystępny sposób przekazywał wartościową wiedzę. Różowy jegomość za sprawą prezentacji multimedialnej wprowadził dzieci w świat mleka i jego wartości odżywczych.

Podkreślał znaczenie witamin zawartych w przetworach mlecznych dla zdrowia organizmu, a w celu rozprostowania kości prezentował ciekawe ćwiczenia ruchowe, w których żywo uczestniczyły same dzieci. W końcowym etapie zajęć koci ekspert poprowadził emocjonujący quiz wiedzy na zasadzie koła fortuny.

Za czynny udział w zajęciach uczniowie otrzymali zestawy gadżetów z wizerunkiem Kota Mleczysława: karty pracy, zakładki do książek, naklejki, kredki, piórniki i torby na zakupy. Zajęcia zwieńczyła sesja zdjęciowa z naszym honorowym gościem.


Osobiste spotkanie z Kotem Mleczysławem było przygodą pełną emocji i niezapomnianych wrażeń, którą chcielibyśmy jeszcze raz powtórzyć.
Dziękujemy!!!

Anna Przybyło